Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 15:15

Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych

Informujemy, o kontynuacji w naszej szkole bezpłatnego, rekomendowanego przez Kuratorium Oświaty "Lubelskiego Programu Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną", który w założeniu obejmie wszystkie dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego oraz te dzieci z klas drugich, które z powodu pandemii koronawirusa nie zostały poddane badaniom w roku szkolnym 2019/2020. Realizatorami  Programu są: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz firma Industi Sp. z o.o. z Lublina.

W ramach Programu u wszystkich dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni wyrażą zgodę, zostaną wykonywane badania słuchu, głosu oraz mowy. Badania są bezbolesne i nieinwazyjne, przeprowadzane będą przez wykwalifikowanego logopedę lub audiofonologa na terenie szkoły, w trakcie zajęć lekcyjnych w wyznaczonym pomieszczeniu. Przeprowadzenie wszystkich badań u jednego dziecka trwa ok. 15-20 minut. Wszyscy rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, otrzymają informację o wyniku badań drogą mailową, natomiast rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, u których zostaną wykryte zaburzenia słuchu, głosu lub mowy otrzymają wskazówki do dalszego postępowania. Ponadto, dzieci z wykrytymi zaburzeniami w przetwarzaniu bodźców słuchowych zostaną objęte bezpłatną terapią usprawniania zaburzeń przetwarzania słuchowego w ramach Programu.

Kierownikiem Programu jest prof. dr hab. med. Grażyna Niedzielska - Kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii UM w Lublinie, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Otolaryngologii Dziecięcej.



Podziel się
Oceń

Godziny dostępności nauczycieli
VULCAN NABÓR
ARCHIWALNA STRONA SZKOŁY
LOGOWANIE - RODZICE
RADA RODZICÓW
PPP W KRASNYMSTAWIE
SZKOŁA PRZYJAZNA RODZINIE
OPIEKUN MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ